GODZINY PRACY

ŚRODA                        8.00-14.o0
CZWARTEK               8.00-14.o0
PIĄTEK                       8.00-14.o0

Z biblioteki mogą  korzystać :

•   uczniowie na podstawie zapisu w dzienniku lekcyjnym,
  •   nauczyciele,
  •   inni pracownicy szkoły,
  •   rodzice na podstawie kart czytelniczych uczniów,

Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać  :

• wypożyczając je do domu,
  • czytając lub przeglądając w czytelni,
  • wypożyczając na lekcje do klas.
  • W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do polek.
  • Uczeń może posiadać na swoim koncie 2 książki. W uzasadnionych  przypadkach nauczyciel-bibliotekarz możne zwiększyć lub ograniczyć ilość wypożyczonych  książek.
  • Uczeń, który nie odda w terminie książek , nie może korzystać z księgozbioru biblioteki.
  • Wypożyczać wolno jedynie na swoją kartę.
  • Wypożyczone książki i inne materiały należy chronić przed zniszczeniem. Przed wypożyczeniem czytelnik powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  • Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych musza zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
  • Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inny dokument ze zbiorów biblioteki , zobowiązany jest do odkupienia takiej samej lub innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza pozycji o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zagubionej lub zniszczonej.  Do momentu , gdy tego nie uczyni , nie ma prawa korzystania  z biblioteki.
  • Czytelnicy opuszczający szkołę ( uczniowie, nauczyciele, pracownicy)zobowiązani są przed odejściem rozliczyć się z biblioteką i przedstawić w sekretariacie szkoły zaświadczenie potwierdzające zwrot wypożyczonych materiałów.
  • W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.

• W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów bibliotecznych. Dostęp do zbiorów jest wolny.
  • W czytelni obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  • Korzystając z czytelni należny każdorazowo wpisać się do zeszytu odwiedzin
  • Plecaki i okrycia należy zostawić na korytarzu.
  • Wykorzystane materiały odnosi się na miejsce.
  • W przypadku trudności  w korzystaniu ze zbiorów można zwrócić się o pomoc do nauczyciela-bibliotekarza.
  • Niektóre wydawnictwa z księgozbioru podręcznego , w szczególnych sytuacjach , mogą być wypożyczone do domu pod koniec pracy biblioteki, pod warunkiem ich zwrotu przed lekcjami następnego dnia.
  • Wszyscy czytelnicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia czytelni oraz kulturalnego zachowania się.
  • Czytelnicy nie przestrzegający regulaminu mogą być czasowo pozbawieni prawa do korzystania z czytelni.

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

• Pamiętaj, ze ludzie w Internecie mogą podawać się za kogoś innego niż są naprawdę.
  • Bez zgody rodziców nie podawaj swojego adresu, numeru telefonu, nazwy i miejsca swojej szkoły, miejsca pracy rodziców.
  • Mów wszystko swoim rodzicom, co sprawiło, ze poczułeś się zakłopotany, kiedy używałeś Internetu.
  • Przestrzegaj zasad dotyczących Internetu jakie ustalili Ci rodzice.
  • Nigdy nie przyjmuj e-maili, załączników itp. od osób, których nie znasz, którym nie ufasz.
  • Nigdy nie odpowiadaj na wiadomości, które są dwuznaczne, agresywne, obsceniczne, przerażające albo wywołują u Ciebie zmieszanie.
  • Nigdy bez zgody rodziców, nie wysyłaj żadnych zdjęć, ani prywatnych materiałów.
  • Nigdy bez zgody rodziców, nie umawiaj się na spotkanie z kimś kogo poznałeś w Internecie.
  • W Internecie znajdują się strony przeznaczone dla dorosłych. Jeśli znajdziesz taka stronę opuść ja, przejdź na strony przeznaczone dla dzieci.