Osiągnięcia i sukcesy

Osiągnięcia i sukcesy

 2016/2017  KLASY I-III

( szczebel międzyszkolny)

Lp. Nazwa konkursu Wyniki eliminacji Miejsce Imię i nazwisko ucznia Klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1 Konkurs plastyczno – literacki ,,Jesienna gra barw” Wyróżnienie Tomasz Kniecik IIId K.Dobucka
2 Konkurs plastyczny ,,Zabrze – Sercem do Ludzi” II

Wyróżnienie

Igor Koszny

Tomasz Kniecik

IId

IIId

S.Nicz

K.Dobucka

3 Konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza choinka” Wyróżnienie Martyna Kosmalska IIa A.Oleś
4 Przestrzenna pisanka inspirowana symbolami religijnymi I Hubert Puchała IIId

II Nadia Madziąg IIb

III Tomasz Kniecik IIId

Wyróżnienie Łukasz Płochocki IIId

Wyróżnienie Kacper Marciniak Iic

I

II

Wyróżnienie

Hubert Puchała

Nadia Madziąg

Tomasz Kniecik

IIId

IIb

IIId

K.Dobucka

G.Winiarczyk

K.Dobucka

5 ,Życie i twórczość Janoscha” I Emilia Widuch IIb

II Patrycja Gąsior IIb

III Michał Kozioł IIIb

II Michał Kozioł IIIb B.Brzezińska
6 ,,Mój ulubiony bohater literacki” I

II

Kinga Pieńkowska

Szymon Kłak

IIc

IIIc

E.Kosinska

A.Kałuszka

( szczebel miejski)

Lp. Nazwa konkursu Wyniki eliminacji Miejsce Imię i nazwisko ucznia Klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1 Konkurs plastyczny ,,My, nasze zwierzęta i święta” I

III

III

Daria Przybyła

Tomasz Mocek

Wiktoria Kucharska

IIIa

IIIa

IIIa

M.Wiśniewska

M.Wiśniewska

M.Wiśniewska

2 I am the best dla klas II i III III

Wyróżnienie

Dominik Zalewski

Samuel Kuczyński

IIc

IIc

J.Lech – Bujara

J.Lech – Bujara

3 Karaoke w języku angielskim II Kinga Pieńkowska IIc J.Lech – Bujara
4 ,,Mistrz Matematyki i Logiki” I Mateusz Pochopień IIId

II Anna Szufladowicz IIIb

III Dominika Jwanicka IIIc

I

II

III

Zuzanna Brewczyńska

Mateusz Pochopień

Kacper Kuziemka

Ia

IIId

Ia

A.Koszny

K.Dobucka

A.Koszny

5 Rymowanka – układanka pod hasłem ,, Czytały je babcie, czytały je mamy – bajki to dziecięcy świat mały” Wyróżnienie

III

II

Tomasz Twardowski

Samuel Kuczyński

Weronika Braun

Ia

IIc

IIId

A.Koszny

E.Kosińska

K.Dobucka

6 ,,Krzyżówka Informatyczna” I Maksymilian Dynus IIIc

II Elżbieta Trzeciak IIIb

II Aleksandra Lewandowska IIIc

III Zofia Słaboń IIIb

III Maksymilian Dynus IIIc D.Jaśkowiak
7 Konkurs plastyczno – literacki ,,Kochajmy zwierzęta” II

III

III

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Tomasz Mocek

Martyna Nowicka

Adam Rzepecki

Wiktoria Kucharska

Tomasz Twardowski

IIIa

IIIa

Ia

IIIa

Ia

M.Wisniewska

M.Wisniewska

A,Koszny

M.Wiśniewska

A.Koszny

8 Festiwal Młodzieży Szkolnej im.N.Kroczka w Zabrzu Srebrna Maska IIb,IIIb G.Winiarczyk

B.Brzezińska

9 Świetlicowy konkurs muzyczny ,,Piosenka moich marzeń” Wyróżnienie Zofia Słaboń IIIb J.Kawalec

( szczebel wojewódzki)

Lp. Nazwa konkursu Wyniki eliminacji Miejsce Imię i nazwisko ucznia Klasa Opiekun – nauczyciel

przygotowujący

1 ,,Mistrz tabliczki mnożenia” I Mateusz Pochopień IIId

II Szymon Ślepecki IIIc

II Tomasz Barański IIIc

III Maksymilian Dynus IIIc

II Mateusz Pochopień IIId K.Dobucka

( szczebel regionalny)

Lp. Nazwa konkursu Wyniki eliminacji Miejsce Imię i nazwisko ucznia Klasa Opiekun – nauczyciel

przygotowujący

1 ,,Mistrz złotego pióra” Mateusz Pochopień IIId

Michał Kozioł IIIb

Grzegorz Majewski IIId

Daria Przybyła IIIa

II Michał Kozioł IIIb B.Brzezińska

( szczebel międzynarodowy)

Lp. Nazwa konkursu Wyniki eliminacji Miejsce Imię i nazwisko ucznia Klasa Opiekun – nauczyciel

przygotowujący

1 ,,Kangur 2017” Laureat Mateusz Pochopień IIId K.Dobucka

 

2016/2017  KLASY IV-VII

Lp. Nazwa konkursu wyniki eliminacji miejsce Imię i nazwisko ucznia klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1. Szkolny konkurs biblijny

Czy znasz Ewangelię św. Mateusza”

__________ I

I

III

Wojciech Dobucki

Nikola Karwas

Paweł Mercik  

V b

VI a

IV b

T. Chamula

B. Jałowiecka

2. Szkolny konkurs  

„Życie i działalność Karola Wojtyły  – Jana Pawła II”

__________ I

II

III

Filip Migdał

Olaf Skrzypiec

Jakub Hoinkis

Wojciech Dobucki

V b T. Chamula

B. Jałowiecka

3. Szkolny konkurs

„Czy znasz świętych                                        i błogosławionych”

__________ I

II

III

Paweł Mercik, Kinga Libor  

Mateusz Matysiak

Wojciech Dobucki

IV b

IV b

V b

T. Chamula

B. Jałowiecka

4. Szkolny konkurs kolęd i pastorałek                    w języku angielskim __________ I

II

III

Justyna Smoter

Emilia Halicka

Nikola Karwas,                            Karolina Bogajewska

IV b

V b

VI a

J. Bujara  – Lech
5. Szkolny konkurs dla klas IV

„Spelling Contest”

__________ I

II

III

Paweł Mercik   

Oliwia Urbanek

Kinga Libor

IV b

IV c

IV b

J. Bujara  – Lech
6. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

dla klas V

__________ I

II

III

Filip Migdał

Wiktoria Skowron

Jakub Szczepaniak

V b

V a

V b

J. Bujara  – Lech
7. Konkurs „Euroquiz” dla klas VI __________ I

II

III

Karwas, Bonk, Zarywczyński

Mocek, Bogajewska, Galach

Siemiątkowski, Góźdź, Piekarz

VI J. Bujara  – LechM. Pezda
8. Konkurs matematyczny                  „Najszybszy Ekspert Tabliczki Mnożenia” __________ I

II

III

Adam JakimowiczOlaf Skrzypiec

Piotr Dopadlik

IV c

V b

VI b

J. Kuk
9. Konkurs szkolny „AS czwartej klasy __________ I

II

III

Paweł MercikMateusz Matysiak

Emil Kantorosiński

IV b

IV b

IV c

J. Kuk
10. Konkurs szkolny „AS piątej klasy __________ I Wojciech Dobucki V b J. Kuk
11. Konkurs szkolny „AS szóstej klasy __________ I

II

III

Stanisław KłosNatalia Mocek

Piotr Dopadlik

VI b

VI b

VI b

J. Kuk
12. Szkolny Turniej wiedzy o Mikołaju Koperniku dla klas V __________ I

II

III

Szymon Badura

Wiktoria Skowron

Jakub Hoinkis

V a

V a

V b

G. Woryna

A. Sołtysik

13. Szkolny Turniej wiedzy o planetach Układu Słonecznego dla klas VI __________ I

II

III

N. Mocek, S. Kłos, P. Teodorczuk

N. Karwas, G. Zarywczyński,              D. Drążkiewicz

W. Walz, W. Sonntag, W. Wolska

VI b

VI a

VI c

G. Woryna

J. Adamiak

14. Szkolny Konkurs

Przyroda w literaturze”

__________ I

II

III

Wiktoria Sonntag

Piotr Dopadlik

Nikola Smuźniak, Julia Wolska

Oliwia Urbanek

VI c

VI b

VI c

IV c

G. Woryna
15. Szkolny konkurs plastyczny

„Czyste powietrze = zdrowe życie”

__________ I

II

III

N. Mocek, W. Liberska,                         J. Warzecha, M. Kaczmarczyk

N. Karwas, K. Bogajewska,                   K. Kierat, O. Podolak

O. Urbanek, M. Kłak, D. Ciura

VI b

VI a

IV c

A. Kręgiel
16. Szkolny Konkurs Fotograficzny

„W poszukiwaniu oznak wiosny”

__________ I

III

Kamil Wójcicki

Sebastian Bronisz

V b

IV a

J. Bujara – Lech

G. Winiarczyk

17. Szkolny konkurs zbiórki zużytych baterii „Edukujemy – Pomagamy” __________ I klasa IV b   ___ G. Woryna

(szczebel miejski)

Lp. Nazwa konkursu wyniki eliminacji miejsce Imię i nazwisko ucznia klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1. Konkurs Wiedzy Biblijnej I Karolina Bogajewska

II Natalia Mocek

III Julia Wolska

_____ __________ VI a

VI b

VI c

T. Chamula

B. Jałowiecka

2. X Zabrzański Przegląd Jasełek _______ wyróżnienie zespół uczniów IV – VI T. Chamula

B. Jałowiecka

3. V Konkurs na komiks dla uczniów szkół podstawowych „Zabrzańska filmowa przygoda                    świętego Mikołaja” I Aleksandra Żak

II Paulina Ziach  

III Weronika Kuczera  

_____ __________ IV b

IV d

J. Adamiak  
4. Miejski Konkurs Ortograficzny I W. Skowron V a

II D. Drążkiewicz VI a

III W. Walz VI c

laureatka Wiktoria Skowron V a D. Olszewska
5. Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z polszczyzną za pan brat” _______ laureatka

wyróżnienie

Hanna Słaboń

Justyna Smoter

VI a

IV b

K. Malina

J. Adamiak

6. IX Miejski Konkurs Literacki „Opowiadam – ja i mój przyjaciel” _______ III Damian Drążkiewicz VI a K. Malina
7. XV edycja Konkursu Literackiego Układanka  – Rymowanka pod hasłem „Czytały je babcie, czytały je mamy – bajki to dziecięcy świat mały” _______ II

III

Justyna Smoter

Paulina Ziach

IV b

IV d

J. Adamiak
8. Miejski Konkurs o Rodzinie                 w ramach X Jubileuszowego Metropolitalnego Święta Rodziny pod hasłem                                    „Rodzina źródłem miłości” _______ II

wyróżnienie

Paweł Gołkowski

Justyna Smoter

VI a

IV b

K. Malina

T. Chamula

9. Miejski Konkurs Przyrodniczy I N. Mocek VI b

II W. Sonntag VI c

VI Natalia Mocek VI b G. Woryna
10. III Międzyszkolny Turniej Ekologiczny dla uczniów klas VI _______ III N. Mocek, W. Liberska,                M. Bonk P. Dopadlik                         P. Teodorczuk    VI b G. Woryna
11. IX Miejski Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy              dla uczniów klas V I W. Dobucki

II F. Migdal

III O. Skrzypiec

III

wyróżnienie

Filip Migdał

Wojciech Dobucki

V b

V b

G. Woryna

J. Kuk

12. Krzyżówka matematyczna dla uczniów klas IV I M. Praga IV d

II M. Matysiak,                      P. Mercik

A. Tomczyk IV b

II finalistka Magdalena Praga IV d J. Kuk
13. Mała olimpiada matematyczna I S. Kłos VI b

II N. Mocek VI b

III P. Dopadlik VI b

finalista Stanisław Kłos VI b J. Kuk
14. Matematyka na 5 I W. Dobucki V bII F. Migdał V b

III O. Skrzypiec V b

___ ________________ ___ J. Kuk
15. Matematyka nitką szyta „Świat roślin” _______ I Kinga Czaja VI c E. Widera
16. Matematyka dla wytrwałych _______ I

finalistka

finalistka

finalista

Paweł Mercik

Agnieszka Tomczyk

Magdalena Romanowska

Filip Migdal

IV b

IV b

IV d

V b

J. Kuk
17. Miejski Konkurs Historyczno -Informatyczny

„Śląsk- moja mała ojczyzna”.      

_______ wyróżnienie Daria Donica VI c A. Sołtysik
18. IV Miejski Konkurs

English Dictation”

_______ II Szymon Siemiątkowski VI b J. Bujara  – Lech
19. Konkurs na najlepszą parę sprzedawców Spółdzielni Uczniowskiej _______ I Hanna Słaboń

Julia  Ziendarska

VI a B. Jałowiecka
20. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka _______ srebrna nuta

brązowa nuta

wyróżnienie

Zespół wokalny klas VI

Zespół BIM BAM BOM

Szymon Góźdź

VI a

V b

VI a

K. Pająk
21. Miejski Jesienny Turniej Tenisa _______ I

II

III

Paulina Ziach

Agata Wrzosok

Wiktoria Ressel

IV d P. Górniak
22. Turniej ,,tenis 10’’ grudzień 2016 _______ I

I

I

II

III

Kategoria 8-9 lat dziewcząt

Magdalena Praga

Kategoria 10 lat chłopców

Przemysław Bzdyl

Kategoria 10 lat dziewcząt Paulina Ziach

Agata Wrzosok

Emilia Wrzosok

IV d P. Górniak
23. Turniej ,,tenis 10’’ styczeń 2017 _______ IIII

I

I

II

III

II

Kategoria 8 -9 lat dziewcząt Magdalena Praga

Pola Natanek

Kategoria 9 lat chłopców

Konrad Piłat

Kategoria 10 lat dziewcząt

Paulina Ziach

Emilia Wrzosok

Wiktoria Ressel

Kategoria chłopców 10 lat

Przemysław Bzdyl

IV d P. Górniak
24. Turniej ,,tenis 10’’ luty 2017 _______ II

II

I

III

I

II

III

Kategoria 9 lat dziewcząt

Magdalena Praga

Kategoria 9 lat chłopcy

Konrad Piłat

Kategoria 10 lat chłopcy

Przemysław Bzdyl

Maciej Wiśniewski

Kategoria 10 lat dziewczyny

Paulina Ziach

Anna Klimas

Emilia Wrzosok

IV d P. Górniak
25. Miejski turniej tenisa ziemnego                  na kortach ,,Mostostal Zabrze’’ _______ I

II

III

I

w kategorii do 10 lat

Emilia Wrzosok

Paulina Ziach

Agata Wrzosok

w kategorii do 9 lat

Magdalena Praga

IV d P. Górniak
26. Turniej ,,tenis 10” – Mostostal Zabrze    _______ I

II

III

I

II

III

II

III

w kategorii do 10 lat

Paulina Ziach

Emilia Wrzosok

Wiktoria Ressel

Przemysław Bzdyl

Mikołaj Rusnak

Maciej Wiśniewski

w kategorii do 10 lat

Pola Natanek

Magdalena Praga

IV d P. Górniak

(szczebel wojewódzki)

Lp. Nazwa konkursu wyniki eliminacji miejsce Imię i nazwisko ucznia klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1. Wojewódzki  Konkurs  Przedmiotowy z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego Natalia Mocek

Karolina Bogajewska

Piotr Dopadlik

____ ____________ J. Adamiak

K. Malina

2. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy            z matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego I  Stanisław Kłos

II Kinga Czaja

III Gabriel Zarywczyński

____ ____________ VI b

VI c

VI a

J. Kuk

E. Widera

4. Wojewódzki Konkurs Poetycki „Antologia poezji dziecięcej” I Marcel Kurasz VI c

II Wiktoria Foremny V a

laureat Łukasz Góźdź VI c D. Olszewska

(szczebel ogólnopolski)

Lp. Nazwa konkursu wyniki eliminacji miejsce Imię i nazwisko ucznia klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1. Ogólnopolski Konkurs                            „Moje miasto i mój region                                 za 100 lat”   ________ I Natalia Mocek VI b J. Adamiak  
2. Ogólnopolski Konkurs ze słuchania

„The Bat Kid”

________ III

III

 

Piotr BogusPaweł Mercik

Mateusz Matysiak

IV b J. Bujara-Lech
3. Ogólnopolski Konkurs

„Memory Masters”

________ IIII

II

III

Kinga Libor

Paweł Mercik

Mateusz Matysiak

Magdalena Praga

IV b

IV b

IV b

IV d

J. Bujara-Lech

M. Pezda

________ II

III

III

wyróżnienie

Wiktoria Skowron

Filip Migdał

Olaf Skrzypiec

Agata Raszka

V a

V b

V b

V b

J. Bujara-Lech

M. Pezda

________ II

II

III

wyróżnienie

Kinga Czaja

Oliwia Pelc

Szymon Siemiątkowski

Damian Drążkiewicz

VI c

VI b

VI b

VI a

J. Bujara-Lech

M. Pezda

(szczebel międzynarodowy)

Lp. Nazwa konkursu wyniki eliminacji miejsce Imię i nazwisko ucznia klasa Opiekun – nauczyciel przygotowujący
1. Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2017” ___________ wyróżnienie Mateusz MatysiakEmil Kantorosiński

Kinga Czaja

Piotr Dopadlik

IV bIV c

VI c

VI b

J. Kuk

E. Widera