KATOWICE 2017

KATOWICE 2017

7.11.2017 roku klasa 3a z Paniami Beatą Kuźniewicz i Barbarą Mertas- Mikołajec była na wycieczce w Katowicach. Podczas spaceru po Katowicach  uczniowie zostali zapoznani z historią miasta. Następnie w Muzeum Śląskim zwiedzali wystawy: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, „Wszystko osiąga się przez nadzieję. Kulturowe dziedzictwo reformacji na Śląsku” oraz galerie: śląskiej sztuki sakralnej, plastyki nieprofesjonalnej, sztuki polskiej 1800-1945, sztuki polskiej po 1945 roku. Uczniowie podczas zwiedzania wykonywali zadania zawarte w kartach pracy. Dotyczyły one m. inn. eksponatów i wydarzeń przedstawionych na wystawach lub interpretacji dzieł sztuki. Ciekawym zakończeniem wizyty w Muzeum Śląskim było zwiedzenie wystawy „Zaczęło się od ziarna. Historia roślin uprawnych” – mikroskopy, zagadki na tablicach multimedialnych, ciekawa ekspozycja – bardzo spodobały się uczniom. Zdjęcia dostępne w galeriach.