15 września w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, czyli  święta pomysłowości, odkrywania swoich mocnych stron i oczywiście dobrej zabawy, opiekunki SU postanowiły wzbudzić w uczniach detektywistyczny zapał. Na terenie szkoły ukryły 100 kropek (ich liczba była utrzymywana w ścisłej tajemnicy) w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i żółtym, co nawiązuje do barw naszego miasta. Uczniowie klas starszych mieli odszukać i policzyć kropki we wszystkich barwach, natomiast młodsi skupiali się tylko na czerwonych.

Najlepszymi „kropkowymi Sherlockami” okazali się:

• Bartłomiej Smarsly kl. 3a – odnalazł wszystkie czerwone kropki, a było ich 29;
  • Jagoda Smoter oraz Kinga Ciosk z kl.4c, które były najbliżej liczby 100 (ich wynik różnił się jedynie jedną kropką).