Kolejny Festyn Jesienny za nami! Działo się, oj działo! Już od piątku trwały przygotowania, a w sobotę 16 września zobaczyliśmy godny podziwu 😉 efekt końcowy.
W tym dniu w gościnne mury SP 42 zawitało wiele osób, w tym: p. Krzysztof Lewandowski Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze, p. Ewa Wolnica Naczelnik Wydziału Oświaty w Zabrzu, p. Łucja Chrzęstek-Bar Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze. 
Festyn zachwycał różnorodnością. Można było podziwiać występy taneczne oraz wspólnie się poruszać ze Studiem Tańca i Ruchu AZYL oraz Studiem Tańca Dance Catcher. Ale to nie był koniec niezwykłych pokazów – przed uczestnikami imprezy swoje niezwykłe talenty prezentowali uczniowie naszej szkoły w ramach „open stage”.

Największe kolejki tradycyjnie ustawiały się do Kiermaszu Rozmaitości z niespodzianką i kawiarenki, której stoły uginały się od ciężaru różnych smakołyków oraz do grilla. Mimo to można było zrzucić parę kilogramów w sali gimnastycznej podczas Turnieju Piłki Nożnej. Chętnych nie brakowało również do artystycznego malowania twarzy lub zasięgnięcia wiedzy o kosmetykach przy stoisku firmy Oriflame. Na podwórku szkolnym szaleć można było na zjeżdżalniach czy w dmuchanych kulach (Archery Tag), wykorzystać swój talent plastyczny podczas  konkursu rysowania kredą na asfalcie, a także spotkać się z policjantami z Komisariatu Policji IV w Zabrzu. W budynku odbywały się konkurencje sportowe: rzuty do celu, hula-hop, tor przeszkód, a gimnastykę dla szarych komórek zapewnił KS SZACH MAT w Zabrzu .

Najwięcej emocji wzbudziło ogłoszenie wyników dotyczące:

  • KONKURSU dla MAJSTERKOWICZA – na POIDEŁKO dla PTAKÓW i OWADÓW,
  • KONKURSU dla SMAKOSZA – na JESIENNE CIASTO z GRUSZKĄ,
  • TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci, a także bliżsi i dalsi krewni oraz sąsiedzi miło spędzili  sobotnie przedpołudnie. Każdy znalazł coś dla siebie. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o tym, że wszyscy się dobrze bawili. 
Kiedy festyn się kończy, zostają wspólne wspomnienia oraz fotografie zatrzymują dla nas ten magiczny czas.

Podsumowanie pozostałych konkurencji odbędzie się w najbliższym czasie podczas apelu.