Dbanie o bezpieczeństwo uczniów w sieci to współcześnie podstawowe zadanie nie tylko rodziców, ale również szkoły. Po okresie zdalnej edukacji staliśmy się bardziej świadomi realnych zagrożeń wynikających z codziennego bycia online. Jak dbać o bezpieczeństwo uczniów w sieci? Przede wszystkim stawiamy na regularne budowanie kompetencji świadomego użytkownika sieci. Dużą wagę przykładajmy do zagadnień dotyczących bezpieczeństwa uczniów w sieci. Dlatego już najmłodsze klasy staramy się zapoznawać  z współczesnymi zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w cyberprzestrzeni.

Bezpieczne korzystanie z Internetu, urządzeń mobilnych oraz mediów społecznościowych to wyzwanie dla każdego człowieka. Systematyczne podnoszenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zagrożeń płynących z Internetu, przyczynia się do budowania kompetentnych odbiorców i twórców wirtualnego świata. Dlatego organizujemy cykliczne lekcje wychowawcze, publikujemy pomocne artykuły oraz zachęcamy do uczestnictwa w kursach e-learningowych dostępnych na platformie it-szkola.edu.pl

Podczas odbywających się corocznie dni bezpieczeństwa cyfrowego, trwających na przełomie lutego i marca popularyzujemy wiedzę na temat zagrożeń w sieci. W tym roku uczniowie wzięli udział kilkudziesięciu kursach e-learningowych, które odbywały się pod hasłem Cyberbezpieczne dzieciaki poznają sieciowe zwierzaki , najmłodsi poznawali Słonia Spacjusza, a starsi Owce w sieci. Wszyscy uczestnicy kursów mogli sprawdzić swoja wiedzę w testach kontrolnych, zdecydowana większość uczestników zdobywała po 100% punktów.

Inicjatywa ta związana była z  przystąpieniem szkoły do projektu OSEhero. Materiały dostępne w programie to cenne wskazówki dla nauczycieli, rodziców i uczniów, które przyczyniają się do  budowania naszej świadomości odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych, Internetu i nowoczesnych technologii.