DZIEŃ RODZINY

Idea wydarzenia narodziła się kilka lat temu  z inicjatywy rodziców i nauczycieli, pragnących zintegrować środowisko szkolne i lokalne oraz zachęcić do wspólnego, atrakcyjnego spędzania czasu. Od lat przybywa uczestników.

Impreza umożliwia uczniom pokazanie się w działaniu. Jest formą przeglądu umiejętności artystycznych i dokonań. Uczy wychowanków samodzielności, odpowiedzialności, współdziałania i współpracy w grupie. Dzieci przygotowują pod opieką nauczycieli występy artystyczne, stanowiska do wspólnej zabawy, stoiska na kiermasz, biorą udział w kolędowaniu i wielu konkursach. Rodzice, którzy przychodzą oglądać występy dzieci często są zaskoczeni poziomem ich umiejętności. To ważny element budowania emocjonalnej więzi między członkami rodziny i pokoleniami, bo na festyn przychodzą także seniorzy.

W organizowanie  tradycyjnie zaangażowana jest spora grupa osób, głównie rodziców. Ogromnym zainteresowaniem zawsze cieszą się stoiska gastronomiczne: ciasta upieczone przez rodziców, bigos, pierogi, krokiety i uszka do barszczu. Sprzedaż przetworów przygotowanych przez opiekunów, wszystkie wpływy pozwalają zasilić kasę Rady Rodziców. Zarobione środki przeznaczane są na uatrakcyjnienie nauki i zabawy wychowanków szkoły. Różnorodność atrakcji gwarantuje wszystkim wspaniałą zabawę.