EUROWEEK 2019

Już kolejny raz wyruszyliśmy na spotkanie ze światem zorganizowanym przez fundację „Euroweek. Szkoła liderów”. Tym razem byli to nie tylko gimnazjaliści, ale także siódmo i ósmoklasiści. Przez 5 dni tj. od 27-31 stycznia, mieszkając w willi Wiktoria w Różance, mogliśmy bawić się i współpracować z wolontariuszami między innymi z Dominikany, Argentyny, Birmy, Wietnamu czy Indonezji.

Każdy dzień zaczynaliśmy od „energizerów”, czyli rozruchu przy muzyce i tańcach oczywiście z uśmiechem na twarzy. Następnie była praca w grupach nad różnymi wyzwaniami np. przygotowaniem reklamy rzeczy najbardziej nieprzydatnej lub użytecznej.

By trochę odpocząć oglądaliśmy prezentacje wolontariuszy o swoich krajach: Indiach, Wietnamie i Birmie. Oczywiście był czas na wspólne gry i zabawy. Wieczory to popis naszych umiejętności, kreatywności i dystansu do siebie.

Czas szybko mijał, ale zdążyliśmy także ulepić bałwana i wyszaleć się na śniegu. Trzeba wspomnieć też o dobrej kuchni i gorących napojach, które można było parzyć bez ograniczeń.

Wróciliśmy zadowoleni, a za rok pewnie znowu zbierzemy grupę, by wyruszyć na spotkanie ze światem.