FESTYN JESIENNY

Idea wydarzenia narodziła się kilka lat temu z inicjatywy naszych kreatywnych nauczycieli pragnących zintegrować środowisko szkolne i lokalne oraz zachęcić do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Od lat na festynie gromadzą się sympatycy  placówki. Tą imprezą nasza szkoła wpisuje się również w obchody Zabrzańskich Skarbnikowych Godów
Festyn umożliwia uczniom pokazanie się w działaniu. Jest formą przeglądu ich dokonań, biorą udział w tańcach i konkursach. Rodzice, którzy przychodzą oglądać dzieci często są zaskoczeni poziomem ich umiejętności. To ważny element budowania emocjonalnej więzi między członkami rodziny i pokoleniami, bo na festyn przychodzą także seniorzy.
W 2019 roku uczestnicy tej imprezy próbowali swych sił w różnorodnych konkurencjach m.in.: turnieju piłki nożnej, zawodach dotyczących skoków przez sznur lub na skakance, konkursach na najlepsze ciasto czy domek dla pszczół. Oprócz tego podziwiali występ taneczny Studia Tańca i Ruchu AZYL, pokaz aikido  (Yoshinkan Seiseikai Aikido Zabrze Stowarzyszenie IRIMI) i szermierki (Sekcja Szermiercza PIAST Gliwice); chętni mogli także wziąć udział w konkursach przeprowadzonych przez naszych gości z OSP Mikulczyce – nagrodą była przejażdżka wozem strażackim J.  Zawitali również do nas opiekunowie i podopieczni ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Psitul mnie  nasi goście otrzymali w prezencie karmę oraz posłania  dla czworonogów. Nie zabrakło także kiermaszu, kawiarenki i przysmaków z grilla. Deszczowa pogoda nie popsuła zabawy, uczestnicy w dobrych humorach wrócili do domów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii 🙂