Grudniowe laboratoria obfitowały w całe sepektrum ciekawych zajęć w dużej mierze mocno skoncetrowanych na zbiżających się świętach Bożego Narodzenia. 

Zachęceni atmosferą postanowiliśmy przygotować na kiermasz świąteczny foremki. Intensywna praca na kolejnymi wzorami foremek do ciastek przyniosła efekty, udało się wydrukować kilkadziesiąt sztuk.  Sprzedaliśmy prawie wszystkie podczas festynu – zebrane fundusze przeznaczymy na nagrody konkursowe.

 Uczniowie klas 2, w ramach rozwijania kompetencji matematycznych, uczestniczyli w zajęciach z zakresu kodowania. Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach na matach do kodowania z wykorzystaniem kolorowych kubków. Dzieci poprzez zabawę „Wędrująca kropka” oraz grę „Uwaga, parzy!” w atrakcyjny sposób zgłębiały tajniki kodowania oraz przyswajały strategie działania.

Podczas zajęć z robotyki łączymy edukację z doskonałą zabawą , co daje nam gwarancję że dzieci będą się uczyły z ochotą i zaangażowaniem. Umiejętności z zakresu robotyki, mechaniki czy informatyki z pewnością przydadzą się w przyszłości, a rozbudzona pasja do nowoczesnych technologii może być zalążkiem przyszłej kariery.

Dodatkowo łączymy pokolenia, uczniowie najstarszych klas pomagali młodszym kolegom zgłębiać tajniki maszyn.