Dalej zgłębiamy tajniki druku 3D, szerszej publiczności drukarka została zaprezentowana podczas szkolnego festynu Jesiennego. Rozpoczęliśmy prace nad szkolną biblioteką wydruków. Zestawy pomocy będzie można wypożyczać na konkretne lekcje czy zajęcia. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się szkole zajęcia z robotyki i programowania. Zajęcia z robotyki Lego mają bardzo praktyczny charakter. Promują samodzielne, kreatywne rozwiązywanie problemów i pozwalają stawić czoła ambitnym wyzwaniom. Dzięki temu nie tylko bawią, dostarczają wiedzy i uczą konkretnych umiejętności. Rozwijają również charakter, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia naszych uczniów.

Dzieci nie tylko konstruują, ale też programują swoje maszyny. Stosując przystępny, ale dający duże możliwości język programowania. Wykorzystują do tego tablety, które są dla nich bardziej intuicyjne niż tradycyjna myszka i klawiatura oraz ułatwiają programowanie.