Otóż i Marzanna, i Marzaniok. Wszyscy znamy Marzannę – kukłę ze słomy, kolorowo ubraną, którą topi się w rzece, jeziorze bądź stawie lub pali, by przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Okazuje się, że na Śląsku istniał zwyczaj wykonywania przez chłopców męskiego odpowiednika Marzanny – Marzanioka, którego ubierano w garnitur (ancug) oraz kapelusz (hut).  Uczniowie klas integracyjnych zapoznali się z informacjami na temat przywoływania wiosny i wzięli udział w drużynowym Szkolnym konkursie plastyczno-regionalnym „Jak powitać wiosnę?”. Zadaniem jego uczestników było właśnie stworzenie postaci Marzanny lub Marzanioka. Powstałe prace zachwycają pomysłowością.  

Oto lista nagrodzonych osób: 

Kategoria: MARZANNA 

1 miejsce Tymoteusz Ropiak 1a, Mikołaj Żurawel 3a, Jakub Gajek 6a
2 miejsce Dawid Łożyński 1a, Bartłomiej Smarsly 2a, Jan Kaczorowski 5a, Martyna Smołka 7a
3 miejsce Nina Motyl 2a, Wojciech Postrożny 4a, Dominik Budny 7a 

Kategoria: MARZANIOK 
1 miejsce Vladyslav Chaus 1a, Michał Siejka 2a, Maciej Puzik 4a, Aleksander Kornalski 7a
2 miejsce Michał Czudaj1a, Krzysztof Kołaczek 3a, Wojciech Gibas 7b
3 miejsce Bartosz Staszewski 1a, Igor Jędrzejko 2a, Jakub Sendłak 5a, Marta Raszka 8a 

Gratulujemy!