GAMING – czyli najprościej mówiąc granie w gry, to pojęcie, które wciąż silnie polaryzuje społeczeństwo. Od wielu lat na tym polu trwa dyskusja – argumentami za i przeciw przerzucają się sami naukowcy, badający wpływ gier na rozwój mózgu. Jak się w tym odnaleźć? Jak zawsze – najlepiej być świadomym zarówno korzyści, jak i zagrożeń. Zacznijmy od pozytywów.

Gry cyfrowe mogą być bardzo pożytecznym narzędziem w rozwijaniu umiejętności społecznych, nauce logicznego czy strategicznego myślenia. Bardzo często gracz stoi przed trudnymi wyborami i moralnymi dylematami, budują one jego  doświadczenie. Stwarzają też pole do rozwijania współpracy z innymi graczami. Młody człowiek wyposażony w takie kompetencje, wchodząc w dorosłe życie, będzie lepiej radził sobie z rozwiązywaniem problemów, współdziałaniem czy planowaniem. Przy czym warto zwrócić uwagę, że nadużywanie gier przynosi odwrotny efekt. Takie są wnioski profesjonalistów.

Coraz częściej gaming zaczyna być wykorzystywany również w celach edukacyjnych.  Nauka poprzez zabawę ma wielką moc!

Dlatego też – z myślą o dzieciach i młodzieży, stworzona została edukacyjna gra FireW@lly, która poprzez znany dzieciom i mlodzieży świat wirtualny zaznajamia ich z zagadnieniami niezbędnymi do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Fabuła gry koncentruje się na podstawowych pojęciach z zakresu cyberbezpieczeństwa, takich jak: ochrona danych osobowych, silne hasła, szkodliwe treści czy fake newsy. Dzięki przystępnej i angażującej formie nauki młodzi odbiorcy z łatwością dowiedzą się więcej o zagrożeniach w internecie, a jednocześnie uratują z opresji cyfrowy świat Wally’ego.

WSKAZÓWKI TECHNICZNE: Gra FireW@lly działa na systemach Android oraz iOS. Wystarczy pobrać ją z oficjalnego sklepu z aplikacjami – Google Play lub App Store (minimalne wymagania techniczne: 2 GB RAM, aktualna wersja systemu operacyjnego, 700 MB wolnej przestrzeni w pamięci urządzenia lub na karcie pamięci).

Pobierz grę na urządzenie z systemem Android

Pobierz grę na urządzenie z systemem iOS

Po zainstalowaniu gry możemy wejść w ustawienia, w których – oprócz konfiguracji dźwięków i rozgrywki – znajdziemy opcję ustawień dostępności. Następnie wracamy do menu i klikamy przycisk „Nowa gra”. Na początek wybieramy postać: W@lly’ego lub W@llię, a następnie przechodzimy samouczek, który wprowadza nas do gry.

Gorąco zachęcamy do pobrania!