20 listopada to szczególny dzień- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W naszej szkole obchodziliśmy święto w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” oraz w oparciu o wytyczne UNICEF.
Obowiązujący kolor w tym dniu to kolor niebieski (we wszelkich działaniach)- wyraz solidarności z dziećmi na całym świecie. Na stolikach pojawiły się kolorowanki dla dzieci dotyczące praw dziecka- do kopiowania, kolorowania w czasie przerwy lub pokolorowania w domu. Dla klas starszych przygotowano kartki z zaszyfrowanym hasłem, które należało odczytać i zapisać podążając za strzałkami. Przygotowano również gazetki tematyczne.