21 marca upłynął w naszej szkole pod znakiem radosnej zabawy, twórczej aktywności i zaskakujących pomysłów.

Uczniowie klas 1-3 brali udział w wiosennej paradzie, a następnie odkryli w sobie nieprzeciętne umiejętności projektowania strojów. Stworzone przez nich wizerunki Pani Wiosny mogły zawstydzić najsłynniejszych kreatorów mody.
Z kolei młodzi ludzie z klas 4-8 po pierwsze zaskakiwali kreatywnością, wymyślając, w czym można przynieść podręczniki – na korytarzach roiło się od osób z klatkami dla zwierząt, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, wózkami, legowiskami dla psów… ich fantazja nie miała granic! Po drugie przedstawiciel każdej z klas przeobrażał się w baśniowego bohatera – w szkole pojawili się: Shrek, Spider-Man, Teletubiś, Kot w butach, Myszka Mickey, Mistrz Yoda, Asterix, Ghost Busters, Superman, Kapitan America, SpongeBob, Pocahontas, smerf, Czarny Kot i Biedronka. Ich moc była ze wszystkimi w SP42!!!

Lista nagrodzonych:

Najmodniejsza Pani Wiosna

1 miejsce klasy 1c, 3c, 3b

Wiosenny bohater SP42

1 miejsce kl.8d Pogromcy duchów
2 miejsce kl. 8a  Asterix
3 miejsce kl. 6a Yoda Mistrz Jade oraz kl.4b Myszka Mickey

Akcja „ Dzień bez plecaka”

(nie przyznawano miejsc)

  • Mateusz Pochopień 8d – taczka
  • Miłosz Podraza 8d – odkurzacz
  • Roksana Morys 8b – autko
  • Fabian Bogusz 4b – wózek
  • Iwona Małachowska 8b – gra „piłkarzyki”
  • Michalina Bonk 4c – pufa
  • Zuzia Jaskólska 4b – spodnie
  • Maja Skolik 5c – garnek
  • Maja Jasinowska 4c – opakowanie po proszku „Persil”