W dniu 21.03 w ramach projektu „Każdy inny- wszyscy równi” obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Uczniowie klas 1 -3 oraz uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w dwóch konkursach plastycznych „Kolorowa skarpetka„ oraz „Kreatywna skarpetka”.
Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, a pozostałe posłużyły do stworzenia i udekorowana Drzewa Kolorowej Skarpetki, które ozdobiło szkolny korytarz.

W geście solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie naszej szkoły ubrali w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary, a także zapoznali się z materiałami wywieszonymi na gazetce informacyjnej.
Uczniowie klas starszych w celu poszerzenia swojej wiedzy, obejrzeli podczas godzin wychowawczych dwa krótkie filmy edukacyjne. Było kolorowo i radośnie, a młodzież miała okazję się przekonać, że osoby z Zespołem Downa wcale tak bardzo się nie różnią od nich samych.