Zaczniemy od przekazania dobrej wiadomości – SP42 wywalczyła 3 miejsce w Konkursie „100 zadań na 100-lecie Zabrza”, który odbył się pod honorowym patronatem Pani Prezydent  Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik.

Tymczasem w budynku naszej szkoły gościliśmy drużyny kilku zabrzańskich szkół, które zdecydowały się wziąć udział w Miejskim Konkursie „100 lat Zabrza w pokoju zagadek”.  Zawodnicy, których zadaniem było odnalezienie skradzionych kluczy do miasta, w jak najkrótszym czasie musieli m.in.: złamać szyfr, wydedukować hasło, zanurzyć rękę w bliżej niezidentyfikowanej substancji, przeżyć spotkanie z modelem szkieletu ludzkiego Stefanem, znać się na matematyce i chemii. A wszystko to w atmosferze emocjonującej zabawy, okraszonej wiedzą o Zabrzu.

Najszybszymi „śledczymi” okazali się:

1 miejsce – drużyna SP14 w składzie: Amelia Skiba, Zuzanna Tymków, Filip Cieślak z czasem 37:54,96

2 miejsce – drużyna SP7 w składzie: Kacper Kristof, Nikodem Piekarski,  Artur Sztymelski z czasem 45:17,14

3 miejsce – drużyna MSP w składzie: Adam Duda, Connor Kacprzak, Hanna Kampa z czasem 47:31,41.

Gratulujemy!