Czy macie świadomość, że dąb szypułkowy jest jednym z zabrzańskich pomników przyrody? A czy zdawaliście sobie sprawę, że na terenie dzisiejszego supermarketu „Platan” i huty „Zabrze”, na lekkim wzniesieniu od XVI do XIX wieku znajdował się zamek? Czy potraficie powiedzieć, czyje imię nosi stadion Górnika Zabrze? To wszystko wiedzieli uczestnicy szkolnych konkursów, którzy budowali makietę zamku, przygotowywali opatrzony rysunkiem opis drzewa bądź współpracując w drużynie, prezentowali wiedzę na temat swojego miasta.

A tak prezentuje się lista zwycięzców owych zmagań:

Szkolny konkurs „Zabrzańskie pomniki przyrody” dla uczniów klas VIII

1 miejsce – Szymon Lewandowski
2 miejsce – Wiktoria Pazurek
3 miejsce – Julia Mider

Szkolny konkurs historyczno-plastyczny „Jak wyglądał zabrzański zamek?”

1 miejsce – Jakub Kuklewicz i Szymon Żebrowski 4c
2 miejsce – Stanisław Preneta i Andrzej Bida 4c
3 miejsce – Filip Dunajski 4c
Wyróżnienie: Jakub Sendłak 6a