O Śląsku można mówić dużo – o tym, jak się zmienia, unowocześnia, jednocześnie nawiązując do swojej historii. Dlatego też promując wiedzę o naszym regionie, w okolicach 4 grudnia zagłębiamy się w tradycje górnicze.

W ramach działań informacyjnych pod hasłem „Akcja Barbórka” stworzono wystawkę prezentującą galowy i roboczy strój górnika oraz najważniejsze wiadomości dotyczące obchodów 4 grudnia, patronki, godła i flagi. Dla uczniów klas 1-3 przygotowano materiały dydaktyczne zawierające różnorodne zadania, a także tekst opisujący pracę w kopalni. Na szkolnym Facebooku pojawiły się ciekawostki związane z Barbórką.
Poza akcją informacyjną ogłoszono dwa konkursy:
– Szkolny konkurs plastyczno-regionalny „Glaskugla dla grubiorza” (kl.1-3),
– Szkolny konkurs plastyczno-regionalny „Ozdabiamy życzenia z okazji Barbórki” (uczniowie przebywający w świetlicy).
Rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi w styczniu, wyniki ukażą się na stronie szkoły.
opracowała: Justyna Adamiak