Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Szczególną uwagę zwracamy na partycypację młodych ludzi. Zachęcamy do aktywnego włączania swoich podopiecznych w prace Klubu. Dzieci i młodzież zdecydowanie chętniej angażują się we wszelkie działania, jeśli mogą o nich współdecydować. Klub Szkół UNICEF tworzy ku temu idealną przestrzeń. Na razie będziemy szukać chętnych do działania! Szkolny Klub stoi dla Was otworem – serdecznie zapraszamy! [koordynator klubu Ewa Widera]

16 października wystartujemy w III edycji projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!”, realizowanego wspólnie z Fundacją Santander Bank Polska. W ramach projektu placówki będą mogły starać się o uzyskanie grantu na realizację uczniowskich projektów w wybranym obszarze:
środowiska/klimatu lub edukacji/kultury/rozrywki.

30 października dołączamy do corocznej akcji – Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, abywspólnie świętować rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.