Zarówno uczniowie, jak i nauczyciel bardzo polubili pracę z nowymi technologiami – wirtualnym laboratorium Empiriusz jak i drukarką 3D, o klockach LEGO nie wspominając 🙂  Poruszanie się uczniów w nowocześnie wyposażonym laboratorium, projektowane druki i programowanie klocków sprawia uczniom wiele przyjemności, a nauka przez zabawę daje duże efekty.

Klasy  miały możliwość doskonalenia swoich umiejętności w programowaniu. Pomagały im w tym roboty LEGO, którym uczniowie kodowali trasę przejazdu. Roboty pomagają też w zajęciach rewalidacyjnych w ćwiczeniach orientacji kierunków.

W miesiącu czerwcu kolejne grupy uczniów poznawały wirtualny świat z Empiriuszem. Wirtualna rzeczywistość dla młodzieży jest czymś fascynującym i nie przestawiającym zaskakiwać. Sprawność ich poruszania się w wirtualnym świecie jest godna podziwu. Wirtualne laboratorium odwiedziły także dzieci ze świetlicy szkolnej. Spotkanie w wirtualnym laboratorium było bardzo fascynujące, pełne ważeń, zaskakujących zwrotów akcji.