W miesiącu maju na zajęciach zarówno  obowiązkowych, jak i dodatkowych królował sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

Kolejne grupy uczniów poznawały świat wirtualnego laboratorium „Empiriusz”. W wirtualnym świecie nie wszystko jest tak proste jakby mogło się wydawać. Przekonały się to tym dzieci z klas młodszych dla których w ramach zajęć dodatkowych zorganizowane zostały warsztaty.

Roboty  LEGO zostały wykorzystane na zajęciach rewalidacyjnych. Pomagały w ćwiczeniu orientacji przestrzennej, ćwiczeniu kierunków i usprawnianiu manualnym dziecka.

Podczas wybranych lekcji matematyki starszych klas uczniowie poznali aplikację LEGO MINDSTORMS EV3, zbudowali swojego robota, a następnie za pomocą aplikacji programistycznej napisali swój pierwszy program, a następnie wgrali go do klocka P EV3 [mózgu robota]

W klasach młodszych  na lekcjach matematyki uczniowie poznawali  tajniki odejmowania pisemnego a pomagały im w tym klocki do tworzenia systemu dziesiętnego, dzięki którym uczniowie mogli dziesiątki rozbijać na jedności, setki na dziesiątki itp.

Podczas matematyki uczniowie zgłębiali wiedzę na temat brył platońskich i archimedesowych. Swoje umiejętności wykorzystali podczas tworzenia takich figur przestrzennych za pomocą programu THINGIVERSE. Wydrukowane wzbogacą szkolną bibliotekę modeli 3D.