Marzec obfitował w różnorodność zajęć, na których uczniowie wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Na wybranych lekcjach  fizyki, chemii i matematyki  uczniowie poznawali tajniki budowy obwodów elektrycznych.

Tam dokonywali niezwykłych odkryć, które niejednokrotnie zaskakiwały ich samych. Na zajęciach uczyli się także posługiwać miernikami elektrycznymi. Dzięki Empiriuszowi pracowali w wirtualnym laboratorium . Uczniowie wykonali, prawie jak profesjonaliści, proste doświadczenia chemiczne.

Zajęcia z zakresu Laboratorium Przyszłości  to nie tylko nauka, ale również czas spędzony z kolegami na zabawie. Spotkania z robotami i klockami LEGO to cykliczne atrakcje na nudne popołudnia.