W tym roku urodziny naszego Patrona przypadają w trakcie ferii, a ferie kojarzą się z wyjazdami, dlatego też zapraszamy w podróż informacyjną po polskich miastach związanych z życiem Kopernika.

Na każdym piętrze zamieszczono ciekawostki dotyczące tych miejsc oraz słownictwo nawiązujące do  podróżowania, zapisane po śląsku i po polsku. Oczywiście pomnik Mikołaja odpowiednio przygotowano do eskapady  – zaopatrzono go  w walizkę, czapkę, szalik oraz mapę. Uczniowie klas pierwszych poszerzą swą wiedzę o Toruniu,  drugich – o Krakowie, trzecich – o Olsztynie. Jako podsumowanie tych „wypraw” stworzą pod okiem wychowawców gazetki poświęcone tym miejscom.

Na parterze zorganizowano wystawę niezwykłych prac, które zrywają z typowym sposobem przedstawiania Mikołaja Kopernika. Warto poświęcić jej czas.

Należy też wspomnieć, że uczniowie chodzący do świetlicy biorą udział w 2 edycji  Szkolnego konkursu plastycznego ”Walentynka dla Kopernika”.