Wiodące kompetencje kluczowe:
matematyczne i podstawowe naukowo-techniczne, porozumiewanie się w języku  ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość.

Opis:
nauczyciel przeprowadza zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module.
Elementem zajęć jest spacer po najbliższej okolicy, wokół szkoły i odszukanie elementów matematycznych  związanych z ruchem na drodze. Zajęcia są doskonałą okazją do przypomnienia ważnych dla dzieci zasad ruchu  drogowego, ze zwróceniem uwagi na to, że elementy matematyczne na drodze porządkują ruch i zapewniają bezpieczeństwo. Zajęcia na świeżym powietrzu mogą posłużyć także przećwiczeniu umiejętności przechodzenia  przez ulicę.